9 Dhjetor, 2015

Ja si kendonte Beyonce kur ishte 7 vjec

Ajo ka lindur me yllin për t’u bërë këngëtare e madhe, për t’u ngjitur në skenë, për ta dominuar atë dhe për të magjepsur publikun. Një video të publikuar së fundmi, tregon Beyonce-n në moshë 7 – vjeçare, duke ... Lexo »

Dhjetor 09, 2015


9 Dhjetor, 2015

Basha: "Mosbindja civile sapo ka nisur"

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, theksoi në një konferencë për shtyp një ditë pas protestës së opozitës, se “vërshimi i shqiptarëve ishte mesazh i qartë i mbështetjes për PD-në dhe për planin e saj për largimin e krizës ... Lexo »

Dhjetor 09, 20159 Dhjetor, 2015

Homazhe për imzot Rrok Mirditën

Në Katedralen e Shën Palit në Tiranë janë zhvilluar homazhet për imzot Rrok Mirditën, Arkipeshkvin e Tiranës dhe Durrësit, i cili u nda nga jeta këtë të hënë. Krerë të lartë të shtetit kanë nderuar arkëmortin e arkipeshvit duke ... Lexo »

Dhjetor 09, 2015
9 Dhjetor, 2015

Cristiano: Nuk largohem nga Reali

Cristiano Ronaldo bën një tjetër deklaratë besnikërie ndaj Realit të Madridit, duke hedhur poshtë zërat për një largim në drejtim të Paris SaintGermain. Pas ndeshjes me Malmon se sulmuesi portugez theksoi se ndihet shumë mirë te klubi “merengues” dhe ... Lexo »

Dhjetor 09, 2015


8 Dhjetor, 2015

Kosovë, 30 ditë paraburgim Albulena Haxhiut

Gjyqtari i Gjykatës Themelore në Prishtinë i ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh deputetes së Vetëvendosjes, Albulena Haxhiut.Ajo u arrestua  në Prishtinë, pasi ndaj saj ishte lëshuar një fletë-arrest. prokurori i rastit ka kërkuar masën e paraburgimit ... Lexo »

Dhjetor 08, 20158 Dhjetor, 2015

Mediat e huaja shkruajnë për protestën e PD

Mediat e huaja kanë pasqyruar protestën e opozitës .  Sipas BBC, ka pasur përleshje të forta mes protestuesve dhe policisë. “Mijëra shqiptarë kanë goditur me gurë policinë dhe kanë dhunuar disa institucione të rëndësishme në vend. Ata kanë gjuajtur ... Lexo »

Dhjetor 08, 2015