10 Gusht, 2015

ISUV: Mielli doli i pastër

Kreu i Institutit të Sigurisë Ushqimore dhe Veterinarisë, Ardian Xinxo ka deklaruar se analizat e marra në disa mostra mielli dhe buke në vend nuk kanë gjetur prani të bakterit Bacillus Subtilis, i cili është shkaktar i prishjes së ... Lexo »

Gusht 10, 201510 Gusht, 2015

Dashuria pasionante e George dhe Amal

Ata kanë mirëpritur disa nga miqtë e famshëm në shtëpinë e tyre në Itali, por George Clooney dhe bashkëshortja e tij kanë gjetur pak kohë për të kaluar një mbrëmje romantike në shoqërinë e njëri-tjetrit.Çifti është fotografuar duke dalë ... Lexo »

Gusht 10, 2015


10 Gusht, 2015

JLO po planifikon një martesë sekrete

Jennifer Lopez është duke planifikuar një dasmë sekrete me Casper Smart. Çifti përflitet se dëshiron të organizojë një dasmë të vogël dhe të thjeshtë dhe se Jennifer me Casper po presin me padurim të zgjerojnë familjen e tyre. Dasma ... Lexo »

Gusht 10, 2015


10 Gusht, 2015

Bar Refaeli, festë beqarie në Maldive

Bar Refaeli ka zgjedhur Maldivet për t’i thënë lamtumirën beqarisë.Modelja izraelite shoqërohet nga mikeshat e saj të ngushta, me të cilat po shijon ujin dhe rrezet e diellit, për një festë beqarie që do të zgjasë disa ditë.Vetë modelja ... Lexo »

Gusht 10, 2015


10 Gusht, 2015

Irina & Bradley të pandashëm

Që në momentin që lidhja e tyre u bë publike, Irina Shayk dhe Bradley Cooper janë parë thuasje gjatë gjithë kohës në shoqërinë e njëri – tjetrit.Edhe këtë herë supermodelja 29 – vjeçare nuk mungoi në natën e fundit ... Lexo »

Gusht 10, 2015


10 Gusht, 2015

Hashash në llullën e William Shakespeare

Analizat e kryera në llullën 400 – vjeçare që përdorte shkrimtari, hedhin dyshime se William Shakespeare nuk ishte thjeshtë një duhanpirës.Një grup shkencëtarësh nga Afrika e Jugut, gjatë kërkimeve në kopshtin e shkrimtarit, zbuluan ekzistencën e kanabis sativa, që ... Lexo »

Gusht 10, 2015