22 Gusht, 2015

Përçahet Syriza në Greqi

Menjëherë pasi rebelët në gjirin e partisë qeveritare Syriza kanë krijuar një forcë të re politike, të cilën e kanë quajtur Uniteti Popullor, kryeministri grek, Aleksis Tsipras ka mbledhur kryesinë e partisë së tij për të diskutuar strategjinë e ... Lexo »

Gusht 22, 2015


21 Gusht, 2015

Mundja, peticion ministres Nikolla

Prej muajsh tashmë marrëdhënia midis Ministrisë së Sporteve dhe Federatës Shqiptare të Mundjes mbetet e ngirë dhe kjo federatë jo vetëm që nuk njihet, por është edhe duke u sabotuar në aktivitetet e saj kombëtare e ndërkombëtare.Këtë herë trajnerët ... Lexo »

Gusht 21, 2015
21 Gusht, 2015

Gati filmi i ri, “Mbreti Luan”

Një lajm i mirë për të gjithë adhuruesit e filmave të animuar. Disney është në momentet e fundit të prodhimit të filmit të ri “Lion King”. Pas 20 vjetësh nga filmi i parë historia e famshme e përrallës së ... Lexo »

Gusht 21, 201521 Gusht, 2015

Hilfiger dhe Rita del ndërrojnë partenët

Pas ndarjes nga Rita Ora, Ricky Hilfiger është lidhur më një modele me ngjyrë, ndërsa Rita Ora është parë në shoqërinë e reperit, Wiz Khalifa. Djali i stilistit të famshëm, Tomy Hilfiger ka publikuar disa fotografi në rrjetet sociale ... Lexo »

Gusht 21, 2015