22 Gusht, 2015

Taylor Swift kur nuk ishte e famshme

Turi botëror i këngëtares Taylor Swift për albumin e saj 1989 po pushton stadiumet në gjithë botën, por këngëtarja nuk ka harruar fillimet e saj. 25-vjeçarja ka postuar një foto të hershme të saj në Twitter dhe në Instagram, ... Lexo »

Gusht 22, 201522 Gusht, 2015

Bëmë mama të të ngjaj

Blue Ivy me shumë gjasa do të bëhët si diva Beyonce. Ajo ka filluar edhe të vishet si mamaja e saj dhe ndoshta do të bëhet edhe ajo një yll në muzikë, megjithëse kjo është ende shpejt për t’u ... Lexo »

Gusht 22, 2015


22 Gusht, 2015

Ben Affleck bashkohet me gruan dhe fëmijët

Aktori i famshëm, Ben Affleck është parë sërish në shëtitje me gruan, Jenifer dhe fëmijët. Çifti është raportuar se kanë probleme dhe shkaku i tyre është pikërisht lidhja mës Ben Affleck dhe kujdestares së fëmijëve të tij.Cifti që kanë ... Lexo »

Gusht 22, 201522 Gusht, 2015

Nis pelegrinazhi në malin e Tomorrit

Mijëra besimtarë bektashinj kanë nisur pelegrinazhin drejt malit të Tomorrit, për t'u ndalur në vendin e shenjtë, në Majën e Kulmakut. Kryegjyshi botëror i bektashinjve Haxhi Baba Edmond Brahimaj, u lut për më shumë begati për shqiptarët dhe ata ... Lexo »

Gusht 22, 2015


22 Gusht, 2015

“Pekini 2015”, eliminohet Luiza Gega

Luiza Gega, e vetmja përfaqësuese e Shqipërisë në Botërorin e Atletikës “Pekin 2015”, u eliminua në garën e 1500 metrave, disiplina e vetme ku po konkuronte.Atletja e nisi mjaft mirë konkurimin, duke kryesuar në 400 dhe 800 metrat e ... Lexo »

Gusht 22, 2015