25 Shtator, 2015

Blatter nën hetim penal nga Zvicra

Prokuroria e Përgjithshme zvicerane ka njoftuar këtë të premte hapjen e një procedimi penal ndaj presidentit të FIFA-s në detyrë, Sepp Blatter, pas dyshimeve për “keqmenaxhim kriminal dhe shpërdorim detyre”.Çështja penale përfshin edhe një kontratë, që dyshohej se Blatter ... Lexo »

Shtator 25, 2015


25 Shtator, 2015

Bar Rafaeli i jep fund beqarisë

Supermodelja izraelite Bar Rafaeli i ka dhënë fund beqarisë, duke u martuar me biznesmenin Adi Ezra. Me anë të llogarisë Instagram ajo ka njoftuar se do të martohet. Çifti ka organizuar një ceremoni mahnitëse në Izrael, ku kanë qenë ... Lexo »

Shtator 25, 2015


25 Shtator, 2015

“Alive”, kënga e re e Sia-s

“Alive”, mban emrin kënga e sapo publikuar nga artistja australiane Sia. Një baladë e shkruar në bashkëpunim me Adele dhe që vjen në versionin audio.Pak kohë më parë, 39 – vjeçarja zbuloi se kjo këngë ishte parashikuar të ishte ... Lexo »

Shtator 25, 2015