29 Shtator, 2015

Kryeministri Rama takim me Tsipras

Kryeministri Aleksis Tsipras takoi homologun e tij shqiptar, Edi Ramën. Shefi i qeverisë greke theksoi nevojën e zgjidhjes së problemeve ndërmjet dy vendeve, bazuar tek e drejta ndërkombëtare dhe tek respekti reciprok.Paralelisht, kërkoi edhe respektimin e të drejtave të ... Lexo »

Shtator 29, 2015

28 Shtator, 2015

PD: Hetim amerikan për CEZ

PD depozitoi  në Kuvend projektligjin ku kërkon hetim ndërkombëtar lidhur me aferën e pretenduar korruptive të CEZ. Në draftin e propozuar nga PD “Për lejimin e hetimit ndërkombëtar për akuzat e bëra publike për çështjen CEZ”, i kërkohet Kuvendit ... Lexo »

Shtator 28, 2015
27 Shtator, 2015

Bleona në krah të Tunës dhe Elvanës

Gjatë intervistës së dhënë mbrëmjen e djeshme për gazetarin Arian Çani, Bleona Qereti ka mbështetur pa kushte kolegët e saj. “Vlerësoj shumë punën e secilit prej artistëve që po punon për të arritur diçka në karrierën e tij profesionale. E ... Lexo »

Shtator 27, 2015