12 Mars, 2016

Sulmohet me koktej molotovi Kuvendi i Kosovës

Persona ende të paidentifikuar kanë sulmuar ndërtesën e Kuvendit të Kosovës me koktej molotovi. Burime brenda hetuesve të Policisë së Kosovës kanë treguar se nga ekzaminimi i ngjarjes dyshohet se personat kishin për qëllim futjen e molotovit brenda objektit ... Lexo »

Mars 12, 2016


12 Mars, 2016

Arsenali do Moratën, ofron 50 milionë paundë

Alvaro Morata vihet në shënjestrën e Arsenalit. Lajmi bëhet i ditur nga tabloidi britanik “Daily Mirror”, sipas të cilit “Topçinjtë” e Londrës e konsiderojnë sulmuesin spanjoll të Juventusit si përforcimin ideal në skuadër për repartin e avancuar. Sipas “Daily ... Lexo »

Mars 12, 2016Qytetet më të bukur në botë, mes tyre Berati

Në renditjen e 30 qyteteve më të bukur në botë është renditur dheBerati, i cili është një qytet i mbrojtur nga UNESCO. Në listen e plotë të 30 qyteteve më të bukura në botë, sipas agjencisë japoneze për turizëm, të ... Lexo »

Mars 12, 201612 Mars, 2016

Shtëpia fantazmë feston 666 vjetorin

Loftus Hall njihet si shtëpia me më shumë fantazma në planet dhe po feston përvjetorin e saj të 666-të në vitin 2016. Ajo është renditur në mesin e vendeve më drithëruese ndonjëherë, sipas hetuesve paranormale, dhe ky vit mund ... Lexo »

Mars 12, 2016


12 Mars, 2016

Arta Bajrami sërish nënë

Arta Bajrami është në pritje të fëmijës së saj të dytë. Këngëtarja ka bërë të ditur vetë lajmin, përmes një postimi në rrjetin social Instagram. "Me bebushin tim për në Gjeneva", ka shkruar ajo bashkëngjitur fotos, teksa ka shfaqur ... Lexo »

Mars 12, 2016