10 Dhjetor, 2015

FAO tashmë me zyrë edhe në Tiranë

Organizata ndërkombëtare e Bujqësisë dhe Ushqimit tashmë do të ketë zyrën e saj edhe në Shqipëri. Në një konferencë të përbashkët me kreun e FAO-s, ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti përmendi si një nga iniciativat e përbashkëta krijimin e ... Lexo »

Dhjetor 10, 20159 Dhjetor, 2015

“Shokohet” Beckham, e tradhton i biri

David Beckham ka mbetur i shokuar nga vendimi i të birit Romeo, për të lënë futbollin. Djaloshi 13-vjeçar duket se ka nisur një eksperiencë të re, këtë herë si model i “Burberry”, e për këtë arsye ka braktisur akademinë ... Lexo »

Dhjetor 09, 2015
9 Dhjetor, 2015

Ja emri i djalit të Kim

Tri ditë pas lindjes Kim Kardashian ka dalë nga spitali të martën, bashkë me të porsalindurin e saj, të cilin e ka quajtur Saint. Ky është emri që prindërit vendosën për të: Saint West.Kim bëri të ditur emrin e ... Lexo »

Dhjetor 09, 2015


9 Dhjetor, 2015

Ja si kendonte Beyonce kur ishte 7 vjec

Ajo ka lindur me yllin për t’u bërë këngëtare e madhe, për t’u ngjitur në skenë, për ta dominuar atë dhe për të magjepsur publikun. Një video të publikuar së fundmi, tregon Beyonce-n në moshë 7 – vjeçare, duke ... Lexo »

Dhjetor 09, 2015


9 Dhjetor, 2015

Basha: "Mosbindja civile sapo ka nisur"

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, theksoi në një konferencë për shtyp një ditë pas protestës së opozitës, se “vërshimi i shqiptarëve ishte mesazh i qartë i mbështetjes për PD-në dhe për planin e saj për largimin e krizës ... Lexo »

Dhjetor 09, 20159 Dhjetor, 2015

Homazhe për imzot Rrok Mirditën

Në Katedralen e Shën Palit në Tiranë janë zhvilluar homazhet për imzot Rrok Mirditën, Arkipeshkvin e Tiranës dhe Durrësit, i cili u nda nga jeta këtë të hënë. Krerë të lartë të shtetit kanë nderuar arkëmortin e arkipeshvit duke ... Lexo »

Dhjetor 09, 2015