28 Maj, 2016

Nis Asambleja e NATO-s në Tiranë

Në Pallatin e Kongreseve nisi punimet Asambleja Parlamentare e NATO-s, e para e këtij lloji që zhvillohet në vendin tonë.Fjalën e hapjes, ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, në rolin e mikpritësit zgjodhi që ta mbajë në shqip.Ai vuri theksin ... Lexo »

Maj 28, 2016


28 Maj, 2016

Djegia e autobusit në Krujë, arrestohet shoferi

Policia e Durrësit njoftoi masën e arrestit për drejtuesin e autobusit të përfshirë nga flakët në qendër të Krujës. Shoferi i mjetit, shtetasi Skënder Jonuzaj, 56 vjeç nga Vlora u ndalua pasi akuzohet se ka shkelur rregullat e qarkullimit rrugor.Policia ... Lexo »

Maj 28, 201628 Maj, 2016

Basha: Ulim taksat, rrisim punësimin

Kriza ekonomike, varfëria, papunësia, rritja e çmimeve ndihet në çdo cep të Elbasanit. Rritja e çmimit të energjise elektrike dhe abuzimet e OSHE-së me faturat janë shqetësimet e para që i shprehin banorët e Elbasanit kryetarit të Partisë Demokratike, ... Lexo »

Maj 28, 2016

28 Maj, 2016

Ledri Vula ka sy vetëm për Adelën e tij

Një nga çiftet më të komentuara të Top Awards ka qenë padyshim reperi Ledri Vula dhe e dashura e tij Adela Sollaku, vajza e ish-prokurorit Theodhori Sollaku.Ndonëse ata kanë së bashku në këtë event momentet ku kanë qëndruar pranë ... Lexo »

Maj 28, 2016


28 Maj, 2016

Megan McKenna feston me bikini

Ajo po shijon pushimet me mikeshat e saj në Marbella.Megan McKenna padyshim që ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve, teksa ka festuar me bikini në Hotel Sisu Boutique ditën e premte.Ylli i TOWIE me siguri që i ka bërë ... Lexo »

Maj 28, 2016