8 Tetor, 2015

INSTAT, inflacioni në shtator 2.2 %

Instituti i Statistikave raporton rritje të çmimeve në shtator, muaj në të cilin qeveria nisi aksionin kundër informalitetit. Inflacioni sipas INSTAT është rritur në 2.2% nga 1.9% që ishte në muajin gusht, ndërkohë që kapërcimi bëhet edhe më i ... Lexo »

Tetor 08, 20157 Tetor, 2015

Ekspozita “Në qiell të hapur”

E gjithë Shqipëria në një ekspozitë të vetme. Është ajo që sjellin 12 piktorë, lëvrues të peisazhit në atë që e quajnë “Plen air”, “Në qiell të hapur”. Hapësira e re për artet pamore, në hapin e saj të ... Lexo »

Tetor 07, 2015


7 Tetor, 2015

Ariana Grande puthje të nxehta me Liz Gillies

Ylli i pop –it Ariana Grande postoi aksidentalisht një video ku shfaqet duke puthur në buzë mikeshën e saj, aktoren Liz Gillies duke shkaktuar reagimin e menjëhershëm të fansave.22 – vjeçarja Grande deklaroi më vonë në Twitter se videoja ... Lexo »

Tetor 07, 2015


7 Tetor, 2015

Shqipëri-Serbi, Tahiri: Garantojmë sigurinë

Përmes një deklarate për mediat nga Kryeministria, ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka bërë të ditur se në ndeshjen në “Elbasan Arena” mes Shqipërisë dhe Serbisë, e vlefshme për kualifikueset e Euro 2016, janë marrë të gjitha masat e ... Lexo »

Tetor 07, 20157 Tetor, 2015

Rama takohet sërish me Metën

Kryeministri Edi Rama dhe kreu i Kuvendit, Ilir Meta janë takuar rreth orës 10:00 të së mërkurës në ambientet e Kryesisë e Kuvendit.Ky është takimi i dytë mes aleatëve të qeverisë brenda pak ditësh. Situata politike në vend, pakënaqësitë ... Lexo »

Tetor 07, 2015


7 Tetor, 2015

Ristani: Droga ka pushtuar vendin

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Arben Ristani përsëriti edhe një herë denoncimin ndaj ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, duke thënë se edhe shtypi i huaj “është i tronditur nga akuzat ndaj Tahirit, por ai vazhdon të mbajë detyrën”. ... Lexo »

Tetor 07, 2015