Lamtumirë United, Januzaj befason me klubin e ri

Adnan Januzaj mund të transferohet në Turqi gjatë afatit kalimtar të verës

Sulmuesi kosovar, Adnan Januzaj nuk pritet të rikthehet në Manchester United në fund të sezonit, dhe pse ka kontratë me këtë ekip deri në vitin 2018.

Ai është i huazuar në Sunderland deri në këtë verë, por Jose Mourinho i ka bërë me dije kosovarit që të kërkoj një klub të ri pasi nuk e llogarit në të.

Sipas portalit turk, Takvim, reprezentuesi i Belgjikës ka zgjuar interesimin e gjigantit nga Stambolli, Fenerbahce.

Por, përveç Fenerbahces thuhet se Januzajn e kërkojnë edhe Marseille, Lyon, Roma e Juvetnus.