LAJMI I FUNDIT/ Tërmet i fuqishëm, tronditet Shqipëria qendrore

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë në qytetin e Tiranës dhe zonat përreth.

Tërmeti ishte me magnitudë 5.2 ballë i shkallës rihter

Lëkundjet janë regjistruar rreth orës 15:53 minuta sipas kohës lokale me një thellësi 10 km.

Epiqendra e tërmetit është 55 kilometra nga Tirana dhe 32 km nga Lezha.

Deri tani nuk raportohet për persona të lënduar, apo për dëme materiale.