Futbolli anglez në zi, ndahet nga jeta ish- futbollisti i kombëtares

Zi në futbollin anglez. Ish- mbrojtësi i Aston Villa, Ugo Ehiogu,ka gjetur vdekjen diten e djeshme , teksa po stërviste skuadrën Under 23 të Tottenham, ndërkohë që lajmi u dha vetëm mëngjesin e sotëm.Ehiogu ka qenë mbrojtës i kombëtares angleze mes viteve ‘90 dhe 2000.Ish- futbollisti u nda nga jeta pasditen e së enjtes, si pasojë e një ataku në zemër.