E pabesueshme! “Despacito” shpëton Puerto Rico-n nga falimentimi

Puerto Rico rrit turizmit me 45% për shkak të video klipit muzikor “Despacito” Para disa muajve, guvernatori i shtetit të Puerto Ricos, Ricardo Rosselló, kishe shpallur falimentimin e këtij shteti. Mirëpo, kjo nuk zgjati shumë pasi  hiti i Luis Fonsi & Daddy Yankee “Despacito” ka ndikuar në rritjen e turizmit deri në 45%. “Despacito” deri më tani ka rritur mbi 2 miliardë klikime në YouTube dhe është njëra ndër këngët më të dëgjuara.