Dr.Dre dhe Nicole po divorcohen

Reperi dhe tekstshkruesi i njohur amerikan, Dr.Dre dhe bashkëshortja e tij, Nicole Young, duket se përfundimisht i kanë ndarë rrugët.

Siç u raportua fillimisht nga TMZ e më pas nga People, Young ka paraqitur dokumentet për divorc të hënën në Gjykatën e Lartë të Los Angeles.

Megjithatë, përfaqësuesit e reperit nuk kanë pranuar të komentojnë një gjë të tillë.

Burimet e afërta me Nicole në lidhje me këtë çështje thonë se nuk ka asnjë parapagim.

Vlera neto e pasurisë së Dre sipas Forbes, vlerësohet rreth 800 milionë dollarë, e cila u arrit pasi producenti dhe ish-anëtari i grupit rap “NWA” lansoi kufjet (Beats by Dr.Dree).

Ndërkaq, çifti bëri paraqitjen e tyre të fundit në publik në shfaqjen e modës ‘Tom Ford’ me vajzën Truly në muajin shkurt.