TechBlitz


15 Mars, 2017

Samsung prezanton televizorët QLED

Samsung ka prezantuar në Paris në një event dy televizorët e rinj të linjës së saj premium, QLED dhe “The Frame”. "Në Samsung, ne përpiqemi t’i pajisim klientët tanë me teknologjinë më të avancuar për të ofruar një përvojë të ... Lexo »

Mars 15, 2017


10 Mars, 2017

Samsung më i shitur se iPhone në 2016

Ndonëse viti 2016 u mbyll me vështirësi financiare për Samsung në 2016, sipas Strategy Analytics kjo kompani mbetet shitësi kryesor i telefonave "smart". Samsung ka shitur 308.5 milionë njësi vitin e kaluar ndërsa Apple zbret në vend të dytë me ... Lexo »

Mars 10, 2017


8 Shkurt, 2017

Pamje mahnitëse nga kampusi i Apple

Është pothuajse gati kampusi i ri, madhështor i gjigantit kompjuterik Apple. Fotot e para flasin për një vëmendje shumë të lartë, të treguar ndaj çdo detaji të ndërtesës në formë kampusi. Kjo ndërtesë është projektuar nga Steve Jobs, përpara se ... Lexo »

Shkurt 08, 2017
28 Janar, 2017

Galaxy S8 mund të dalë më 29 mars

Galaxt S8, smartphone i ardhshëm i Samsung, mund të publikohet më 29 mars. Lajmi bëhet i ditur nga Venture Beat falë Evan Blass, që tashmë njihet si një nga ‘zërat’ që na jep dhe një foto të pajisjes. Smartphone koreanojugor, ... Lexo »

Janar 28, 2017


19 Janar, 2017

Viti i makinave fluturuese

Sot makina nuk është më një mjet luksi dhe numri i tyre në mbarë botën vazhdon të rritet me shpejtësi të llahtashme, aq sa në shumë qendra urbane, problemi më i madh, veç ndotjes që shkaktojnë është edhe trafiku. Kujtojmë ... Lexo »

Janar 19, 2017