Sport

sport

20 Maj, 2017

Lamtumira e një legjende!

Bayern Munchen nuk do të ketë më në fushën e lojës kapitenin Philipp Lahm, tashmë ai do të bëjë pjesë tek legjendat e klubit. Edhe pse 33 vjeç, Philipp Lahm e ka mbyllur karrierën e tij në futbollin e luajtur ... Lexo »

Maj 20, 2017


18 Maj, 2017

Atletikë, Tirana bëhet me gjysmëmaratonë

Federata e Atletikës, në bashkëpunim me Bashkinë e Tiranës, ka marrë zyrtarisht certifikatën e zhvillimit të gjysmëmaratonës së Tiranës për 5 vjet. Ndërkohë, në datë 24 maj, në Elbasan do të zhvillohet Mitingu Ndërkombëtar Ballkanik e Evropian i Atletikës. Ky aktivitet ... Lexo »

Maj 18, 2017
9 Maj, 2017

Champions, sot do mësohet finalisti i parë

Juventus pret sot në mbrëmje Monaco-n për ndeshjen e kthimit gjysmëfinale të Champions League. Skuadra e drejtuar nga Allegri vjen në këtë përballje me një avantazh të konsiderueshëm duke qenë se një javë më parë fitoi 2-0 në fushën e ... Lexo »

Maj 09, 20174 Maj, 2017

Joshua rrezikon titullin

Kampioni Joshua mund të humbë titullin IBF, nëse vendos që të boksojë sërish me Vladimir Klitschko-n. Boksieri anglez, Anthony Joshua dëshiron që sërish të boksojë me Vladimir Klitschko-n, duke refuzuar Kubrat Pulev. Kjo mund t’i kushtojë Joshua-s humbje të titullit IBF, ... Lexo »

Maj 04, 20171 Maj, 2017

F1 Rusi, humbi Alonso, zbulohet Bottas

Në pritje që Ferrari të tregonte hapin e avantazhit ndaj Mercedes, një manovër e fortë nga finaldezi Bottas përmbysi planet dhe vendosi shenjën e barazisë për momentin në përballjen e re, Mercedes-Ferrari. Në Sochi të Rusisë u fiksua një ... Lexo »

Maj 01, 2017