Sport

sport


22 Janar, 2018

Ibra prezanton “kryeveprën e fundit”

Zlatan Ibrahimoviç është tejet i njohur dhe i sprovuar sa i përket aftësive teknike të tij, por edhe për karakterin aspak modest. Megjithatë, ai njihet botërisht edhe për pasionin e tij për tatuazhet. Sulmuesi suedez, aktualisht jashtë fushave të blerta ... Lexo »

Janar 22, 2018

17 Janar, 2018

Ronaldinho i thotë lamtumirë futbollit

Futbollisti brazilian Ronaldinho i ka thënë lamtumirë futbollit. Lajmi është publikuar nga mediat e huaja, të cilat i referohen vëllait të futbollistit, i cili është dhe agjenti i tij. Roberto Assis, tha për për yllin 37 vjeçar se do ... Lexo »

Janar 17, 2018


16 Janar, 2018

Romela Begaj del pozitive në testin e dopingut

Nuk ka qetësi për Romela Begajn. Peshëngritësja shqiptare e cila vetëm pak muaj më parë u kurorëzua kampione e botës në stilin e shkëputjes ka rezultuar pozitive me doping. Sipas informacioneve lajmi është dërguar në Federatën Shqiptare të Peshëngritjes nga Federata ... Lexo »

Janar 16, 20186 Janar, 2018

Berishën nuk e ndal askush në Australi

Besart Berisha ka arritur të gjejë sërish golin në kampionatin australian të futbollin ditën e sotme. Sulmuesi i Kosovës shënoi golin e vetëm për skuadrën e tij Melbourne Victory, i cili nuk vlejti për të marrë 3 pikët pasi Central ... Lexo »

Janar 06, 2018


23 Dhjetor, 2017

Sabien Lilaj shpallet futbollisti i vitit 2017

Sabien Lilaj është shpallur futbollisti i vitit 2017. Mesfushori korçar është vlerësuar për paraqitjet e tij të shkëlqyera me Skënderbeun në Europa League dhe kampionat.  Çmimin mesfushori që tani është pjesë e kombëtares e mori në mbrëmjen e përvitshme të ... Lexo »

Dhjetor 23, 2017