Sport

sport

7 Gusht, 2016

Majlinda Kelmendi shkruan historinë

Majlinda Kelmendi ka hyrë në histori duke marrë edhe medaljen e parë të artë për Kosovën, por edhe personale në një Olimpiadë. Kelmendi mundi në finale italianen Odette Giuffrida, të cilës i shkon medalja e argjentë. Sytë e gjithë opinionit ... Lexo »

Gusht 07, 2016


23 Korrik, 2016

Martohet Mario Gomez

Sulmuesi gjerman, Mario Gomez, është martuar me modelen 37 vjeçare Carina Wanzung. Mario Gomez i ka dhënë fund beqarisë.Sulmuesi i shumë skuadrave të njohura evropiane është martuar sot me modelen Carina Wanzung. Gomez dhe Wanzung ishin në lidhje qe tre vite ... Lexo »

Korrik 23, 201614 Korrik, 2016

FIFA surprizon Kosovën dhe Shqipërinë

Kombëtarja shqiptare fiton 5 pozicione në klasifikim e përmuajshëm të FIFA-s. Skuadra e drejtuar nga Gianni De Biasi e sheh veten në vendin e 37 të kësaj renditjeje me 667 pikë. Paraqitja e mirë në Euro 2016, ku Shqipëria arriti ... Lexo »

Korrik 14, 2016