Sport

sport

1 Shtator, 2016

Beckenbauer hetohet për korrupsion

Legjenda gjermane e futbollit, Franz Beckenbauer është vënë nën hetim për korrupsion. Janë autoritetet e drejtësisë zvicerane që kanë konfirmuar këtë lajm, duke bërë të ditur se hetimet ndaj Bekenbauer kanë të bëjnë me fitoren e Gjermanisë të së ... Lexo »

Shtator 01, 2016

8 Gusht, 2016

Përfundon aventura e Mancinit te Interi

Roberto Mancini nuk është më trajneri i Interit. Tekniku ka firmosur prishjen e kontratës pak pas mesnatës dhe do të marrë edhe një dëmshpërblim prej 2.5 milionë eurosh nga klubi zikaltër. Në vend të tij holandezi Frank De Boer, ... Lexo »

Gusht 08, 2016


7 Gusht, 2016

Majlinda Kelmendi shkruan historinë

Majlinda Kelmendi ka hyrë në histori duke marrë edhe medaljen e parë të artë për Kosovën, por edhe personale në një Olimpiadë. Kelmendi mundi në finale italianen Odette Giuffrida, të cilës i shkon medalja e argjentë. Sytë e gjithë opinionit ... Lexo »

Gusht 07, 2016