Sport

sport

6 Janar, 2018

Berishën nuk e ndal askush në Australi

Besart Berisha ka arritur të gjejë sërish golin në kampionatin australian të futbollin ditën e sotme. Sulmuesi i Kosovës shënoi golin e vetëm për skuadrën e tij Melbourne Victory, i cili nuk vlejti për të marrë 3 pikët pasi Central ... Lexo »

Janar 06, 2018


23 Dhjetor, 2017

Sabien Lilaj shpallet futbollisti i vitit 2017

Sabien Lilaj është shpallur futbollisti i vitit 2017. Mesfushori korçar është vlerësuar për paraqitjet e tij të shkëlqyera me Skënderbeun në Europa League dhe kampionat.  Çmimin mesfushori që tani është pjesë e kombëtares e mori në mbrëmjen e përvitshme të ... Lexo »

Dhjetor 23, 2017


19 Dhjetor, 2017

Fotoja familjare e Cristiano Ronaldos

Brenda një viti e ka shtuar familjen e tij me 4 pjesëtarë dhe Cristiano Ronaldo vendosi që të bënte me ta një kartolinë Krishtlindjeje.Fotoja është postuar nga e dashura e tij, 22-vjeçarja Georgina Rodriguez.Bukuroshja brune e shoqëroi foton me ... Lexo »

Dhjetor 19, 2017


8 Dhjetor, 2017

Ronaldo fiton Topin e Artë, barazon Messin

Cristiano Ronaldo ka fituar për herë të pestë Topin e Artë, duke barazuar kështu yllin argjentinas, Lionel Messi, të cilin e mposhti këtë vit. Cristiano Ronaldo mori në duar ashtu si[ pritej Topin e Artë 2017, trofeu i pestë personal ... Lexo »

Dhjetor 08, 20174 Dhjetor, 2017

Ronaldinho në lidhje me yllin e “Playboy”?

Ish-ylli i kombëtares braziliane, Barcelonës dhe Milanit, Ronaldinho është përfolur së fundmi për një lidhje të mundshme me modelen e “Playboy”, Ania Gadea. Mediat rozë shkruajnë se Ronaldinho është parë teksa ka darkuar me modelen, por ende nuk ka ... Lexo »

Dhjetor 04, 20171 Dhjetor, 2017

Hidhet shorti i Botërorit 2018

Goglat e shortit përcaktuan që ndeshja hapëse e Botërorit të zhvillohet mes Rusisë dhe Arabisë Saudite, ndërkohë që rezervuan një “grup ferri” për Spanjën dhe Portugalinë, dy kombëtaret iberike që do të luajnë të parën përballje të grupit të ... Lexo »

Dhjetor 01, 2017