Sport

sport16 Korrik, 2018

Giroud, kampion bote pa goditur kurrë portën

Shumëkush ka kritikuar Oliver Girous për paraqitjet e tij në fushë, ndërsa të tjerë kanë kritikuar trajnerin Deschamps, përse i besoi vazhdimisht formacionin një futbollisti që nuk rrezikoi kurrë portën kundërshtare. Por, Franca arriti të shpallet kampione e botës këtë ... Lexo »

Korrik 16, 2018


14 Korrik, 2018

Belgjika, forca e tretë e Botërorit

Belgjika ka mposhtur 2-0 Anglinë duke fituar kështu finalen e vogël të Botërorit “Rusi 2018”. Belgët e dominuan ndeshjen, duke marrë medaljen e bronztë në turneun më të rëndësishëm të futbollit. Golat e ndeshjes u shënuan nga Meunier dhe Hazard. Nesër në ... Lexo »

Korrik 14, 201814 Korrik, 2018

Botërori 2018, Neymar dhe alfabeti

Neymar ka qenë një ndër futbollistët që është përfolur më shumë në këtë Botëror, që po shkon drejt fundit me finalen e madhe nesër Francë-Kroaci, për rrëzimet e shumta në fushë, të cilat janë konsideruar si simulime. Braziliani e pagoi ... Lexo »

Korrik 14, 2018