Sport

sport


26 Maj, 2016

F1, Red Bull shfaqet frikshëm Monte Karlo

Danil Ricciardo i ka befasuar të gjithë në sesionin e dytë të provave të lira për Çmimin e Madh të Pricipatës, duke vendosur kohën rekord të fundjavës, 1'14.607. Piloti i Red Bull ishte më shumë se gjysmë sekonde më i ... Lexo »

Maj 26, 2016


25 Maj, 2016

Kënga e Europianit hapet me flamurin kuqezi

Pak ditë para fillimit të Europianit është publikuar në kanalin “Youtube” edhe videoklipi që do të çelë turneun më të madh futbollistik në kontinent.Kënga e David Guetas në bashkëpunim ne Zara Larson mban titullin “This One’s For You”.Videoklipi hapet ... Lexo »

Maj 25, 201623 Maj, 2016

Nis grumbullimi i kombëtares në Austri

Kombëtarja shqiptare ka nisur grumbullimin në Austri në kuadër të përgatitjeve të saj për pjesëmarrjen në “Euro 2016”. Për 10 ditë, Waldersdofer kjo do të jetë rezidenca e kuqezinjve. Shqipëria, në grumbullimin e saj në Austri, do të zhvillojë 2 takime ... Lexo »

Maj 23, 2016
18 Maj, 2016

Sot mbahet finalja e Europa League

Stadiumi “St Jacob Park” në Basel do të jetë arena e finales së Europa League mes Sevillas dhe Liverpulit. Skuadra andaluziane kërkon që të bëhet e para skuadër që fiton këtë turne për të tretin vit radhazi, si dhe ... Lexo »

Maj 18, 201613 Maj, 2016

Ibrahimovic njofton largimin nga PSG

Zlatan Ibrahimovic ka njoftuar se do të largohet nga Paris Saint Germain. Sulmuesi suedez e dha lajmin me anë të një postimi në Twitter. “Erdha si mbret, po iki si një legjendë”, shkroi Ibra, duke saktësuar se të shtunën do ... Lexo »

Maj 13, 2016