Sport

sport

7 May, 2020

Bundesliga rifillon më 16 maj

Bundesliga gjermane do të jetë kompeticioni i parë i madh futbollistik në Evropë i cili do të rifillojë gjatë pandemisë së koronavirusit. Ndeshjet do të rifillojnë më 16 maj, sipas zyrtarizimit të sotëm nga ana e presidentit të ligës së ... Lexo »

May 07, 202012 April, 2020

Ndërron jetë legjenda e Formula 1

Ka ndërruar jetë në moshën 90 vjeçare legjenda e garave me makina, Sir Stirling Moss. Moss vuante prej kohësh nga një semundje e rëndë, ndërsa ditën e sotme mbylli sytë përgjithmon. Edhe pse nuk fitoi Kampionatin Botëror, ai vlerësohet gjerësisht si ... Lexo »

April 12, 2020


19 March, 2020

Premier League pezullohet deri më 30 prill

Premierliga do të qëndrojë e pezulluar deri më 30 prill. Ky është vendimi i fundit i marrë nga takimi i mbajtur ditën e enjte mes drejtuesve të Premierligës dhe klubeve. Sot (e enjte) klubet e Premierligës kanë mbajtur një takim me ... Lexo »

March 19, 2020


17 March, 2020

ZYRTARE/ Shtyhet EURO 2020

UEFA ka vendosur që të shtyhet Kampionati Evropian për verën e vitit 2021, në mbledhjen urgjente që po mbahen sot me kreret e 55 federatëve. Kjo është konfirmuar nga Federata e Futbollit të Norvegjisë, derisa zyrtarizimi i UEFA-s pritet të ... Lexo »

March 17, 2020


7 March, 2020

Euro 2020 do të zhvillohet rregullisht

Aleksander Ceferin është i bindur se finalet e Euro 2020 do të zhvillohen rregullisht këtë verë në 12 vendet që është parashikuar. Pavarësisht përhapjes së koronavirusit në disa shtete të Europës, Presidenti i UEFA-s tha për ‘Sky Sport’ se gjërat ... Lexo »

March 07, 2020