Sport

sport


17 Janar, 2018

Ronaldinho i thotë lamtumirë futbollit

Futbollisti brazilian Ronaldinho i ka thënë lamtumirë futbollit. Lajmi është publikuar nga mediat e huaja, të cilat i referohen vëllait të futbollistit, i cili është dhe agjenti i tij. Roberto Assis, tha për për yllin 37 vjeçar se do ... Lexo »

Janar 17, 2018


16 Janar, 2018

Romela Begaj del pozitive në testin e dopingut

Nuk ka qetësi për Romela Begajn. Peshëngritësja shqiptare e cila vetëm pak muaj më parë u kurorëzua kampione e botës në stilin e shkëputjes ka rezultuar pozitive me doping. Sipas informacioneve lajmi është dërguar në Federatën Shqiptare të Peshëngritjes nga Federata ... Lexo »

Janar 16, 20186 Janar, 2018

Berishën nuk e ndal askush në Australi

Besart Berisha ka arritur të gjejë sërish golin në kampionatin australian të futbollin ditën e sotme. Sulmuesi i Kosovës shënoi golin e vetëm për skuadrën e tij Melbourne Victory, i cili nuk vlejti për të marrë 3 pikët pasi Central ... Lexo »

Janar 06, 2018


23 Dhjetor, 2017

Sabien Lilaj shpallet futbollisti i vitit 2017

Sabien Lilaj është shpallur futbollisti i vitit 2017. Mesfushori korçar është vlerësuar për paraqitjet e tij të shkëlqyera me Skënderbeun në Europa League dhe kampionat.  Çmimin mesfushori që tani është pjesë e kombëtares e mori në mbrëmjen e përvitshme të ... Lexo »

Dhjetor 23, 2017


19 Dhjetor, 2017

Fotoja familjare e Cristiano Ronaldos

Brenda një viti e ka shtuar familjen e tij me 4 pjesëtarë dhe Cristiano Ronaldo vendosi që të bënte me ta një kartolinë Krishtlindjeje.Fotoja është postuar nga e dashura e tij, 22-vjeçarja Georgina Rodriguez.Bukuroshja brune e shoqëroi foton me ... Lexo »

Dhjetor 19, 2017


8 Dhjetor, 2017

Ronaldo fiton Topin e Artë, barazon Messin

Cristiano Ronaldo ka fituar për herë të pestë Topin e Artë, duke barazuar kështu yllin argjentinas, Lionel Messi, të cilin e mposhti këtë vit. Cristiano Ronaldo mori në duar ashtu si[ pritej Topin e Artë 2017, trofeu i pestë personal ... Lexo »

Dhjetor 08, 20174 Dhjetor, 2017

Ronaldinho në lidhje me yllin e “Playboy”?

Ish-ylli i kombëtares braziliane, Barcelonës dhe Milanit, Ronaldinho është përfolur së fundmi për një lidhje të mundshme me modelen e “Playboy”, Ania Gadea. Mediat rozë shkruajnë se Ronaldinho është parë teksa ka darkuar me modelen, por ende nuk ka ... Lexo »

Dhjetor 04, 2017