LifeStyle
27 Tetor, 2017

Skuqet Fontana di Trevi

Uji i Fontana di Trevi, shatërvani ikonë i kryeqytetit italian dhe një prej vendeve më të vizituara nga turistët në Romë, mori ngjyrë të kuqe kur një burrë hodhi bojë në basenin e saj kryesor. Të huaj e rezidentë i ... Lexo »

Tetor 27, 2017

17 Tetor, 2017

Kostumet epike të VIP-ave për Halloween

Festa e Halloween-it po afron, e si çdo vit tjetër shumica e njerëzve angazhohen në maksimum për paraqitjen më të mirë gjatë një dite të tillë. Edhe pse jo një festë tradicionale shqiptare, (sidomos) të rinjtë po angazhohen gjithmonë ... Lexo »

Tetor 17, 201711 Tetor, 2017

Modë, vjeshta ndizet me të kuqe

Kush i pëlqen ngjyrat e ndezura, do të lumturohet. Trendi i modës për sezonin e vjeshtës është e kuqja. Mund të luash me nuancat, por gjithsesi brenda të kuqesh mbetesh. Për fat të mirë, e kuqja u shkon të ... Lexo »

Tetor 11, 2017