LifeStyle15 Janar, 2018

Sot, “E hëna blu”, dita më e trishtë e vitit

Ndiheni të trishtuar pa ndonjë motiv të veçantë? Mos u shqetësoni. Faji është i “të hënës blu”, ditës më të trishtuar të vitit. Në fillimin e viteve 2000, një psikolog i Universitetit të Kardifit individualizoi falë përllogaritjeve të komplikuara se, ... Lexo »

Janar 15, 2018
Ura më e gjatë në botë, prej xhami

Më shumë se 3 mijë kinezë kuriozë morën pjesë në inaugurimin e urës më të gjatë në botë, prej xhami. E ndodhur në zonën piktoreske të Hongyagut, në kontenë Pingshan, në provincën veriore të kinës, Hebei, ajo ofron një panoramë ... Lexo »

Dhjetor 26, 2017


26 Dhjetor, 2017

10 qytetet që kanë femrat më të bukura

Në cilat vende ndodhen gratë më të bukura në botë? Sipas  revistës  ‘Travelers Digest’  si më poshtë janë  10 vendet me gratë më të bukura në botë. Çdo qyteti i është bashkangjitur motivacioni se përse është zgjedhur për të qenë ... Lexo »

Dhjetor 26, 2017


20 Dhjetor, 2017

Panetone-bizhu, ar i pastër në pastiçeri

Është e mbuluar me fletë ari 18 karatësh, dhe me çokollatë fondente.  Është ar i pastër, krijuar nga Sal de Riso, një bizhuteri-panetone, e pastiçerisë italiani Minori. Mirëpo kostoja e tij nuk është për të gjitha tavolinat, plot 120 euro për ... Lexo »

Dhjetor 20, 2017


20 Dhjetor, 2017

Fustani i nusërisë hyn në rekordet Gines

Vello më e gjatë në botë është rekord zyrtar i Guinness World Record. Fustani i nusërisë është 8,095.40 metra dhe është dizenjuar nga kompania Dynamic Projects, së bashku me 15 vullnetarë. Rekordi është vendosur më 9 dhjetor në Caudry, një qytet ... Lexo »

Dhjetor 20, 2017