LifeStyle

16 Maj, 2017

Gruaja thotë “po” pas 100 propozimeve

Një grua pas refuzimit të 100 propozimeve për martesë nga partneri i saj më në fund ka thënë “po”. Barbara Pepper nga Nottinghamshire e mori këtë vendim pasi një lufte që bëri me vdekjen në spital, për shkak se ajo ... Lexo »

Maj 16, 201713 Maj, 2017

Modelja noton nudo me peshkaqenët

Modelja amerikane ka notuar nudo me peshkaqenët për të provuar se ata janë më pak të rrezikshëm se sa njerëzit mendojnë. Pamjet e pabesueshme tregojnë modelen nën ujë, Irina Britanova duke notuar me peshkaqenë në Maldive ndërkohë që pozon edhe ... Lexo »

Maj 13, 201711 Maj, 2017

Shkenca zbulon qelizën që thinj flokët

Sekreti i rritjes së flokëve dhe pse thinjen është në një proteinë. Mekanizmin që mund të ndihmojë në identifikimin e trajtimeve kundër këtyre fenomeneve është zbukuar nga shkencëtarët e Texas Southwestern Medical Center. Rezultati, në fakt, është fryt i një ... Lexo »

Maj 11, 2017
18 Prill, 2017

Dhjetë shprehjet që ‘çmendin’ një femër

Nëse jeni duke hasur vështirësi për fjalët që i drejtoni partneres suaj, atëherë ky artikull është për ju. Ekzistojnë disa fjalë të cilat tingëllojnë mjaft mirë në veshin e një femre. Dhe e rëndësishme gjithmonë, është të jesh i sinqertë: Dukesh ... Lexo »

Prill 18, 201711 Prill, 2017

Sonte do të shohim Hënën Rozë

Në datën 11 prill, Hëna do të jetë e plotë dhe emërtohet Hëna Rozë. Në të vërtetë, ngjyra e Hënës, e cila do të shkëlqejë më shumë sesa zakonisht duke qenë e plotë, nuk do të ndryshojë, por emërtimi i ... Lexo »

Prill 11, 2017