LifeStyle
7 April, 2020

Lady Gaga: Koncert virtual më 18 prill

Një koncert i madh virtual për të mbështetur punonjësit e sistemit shëndetësor në vijën e parë të betejës kundër koronavirusit. Është ky projekti i fundit i këngëtares Lady Gaga, e cila më 18 prill do të mbajë “One World: Together ... Lexo »

April 07, 2020


6 April, 2020

Një tigër preket nga COVID-19

Një tigër në kopshtin zoologjik të Nju Jorkut ka rezultuar pozitiv në testin për virusin vdekjeprurës COVID-19 dhe tre kafshë të tjera kanë shfaqur po ashtu simptoma të këtij infeksioni të sistemit të frymëmarrjes. Nadia, një tigër femër katër vjeçe ... Lexo »

April 06, 2020


16 March, 2020

Dezifektues falas në Francë

Kompanitë që bëjnë zakonisht parfume dhe kremra po punojnë që të prodhojnë sa më shumë xhel dezifektantë që njerëzit ti përdorin për tu mbrojtur nga pandemia e koronavirusit. Firma gjigante me bazë në Francë, Louis Vuitton ka njoftuar se do ... Lexo »

March 16, 2020