Lajme

12 Tetor, 2017

Aksident në Rinas, përplasen 3 makina

Një aksident automobilistik ka ndodhur pak minuta më parë në rrugën e Rinasit. Nga vendgjarja mësohet se tre makina, një makinë tip Golf dhe 2 makina të tipit Benz janë përplasur me njëra tjetrën. Ende nuk behet e ditur nëse ... Lexo »

Tetor 12, 20175 Tetor, 2017

Deutsche Telekom lançon shërbimin Ultra HD

Deutsche Telekom ka filluar të ofrojë përmbajtje Ultra HD në platformën e saj IPTV Entertain TV. Klientët kanë nevojë për marrësin e ri të IPTV MR 401, i cili gjithashtu siguron lidhje të drejtpërdrejtë në Netflix. Linja Ultra HD në ... Lexo »

Tetor 05, 20175 Tetor, 2017

Kazuo Ishiguro fiton Nobelin për Letërsinë

Kazuo Ishiguro është fituesi i Çmimit Nobel për Letërsinë për vitin 2017. Shkrimtari japonez i natyralizuar britanik është i njohur për shumë vepra, mes të cilave spikat ajo “Çfarë mbetet në fund të ditës”. Kjo vepër letrare i dha atij çmimin ... Lexo »

Tetor 05, 2017

24 Maj, 2017

“Top Gun” rikthehet në ekran

Aktori Tom Cruise e ndien ende nevojën për shpejtësi, e shumë shpejt do të rikthehet në ekranin e madh me një prej sukseseve të hershme të tij, “Top Gun”. Gjatë një interviste për programin televiziv australian “Sunrise”, Cruise, i cili ... Lexo »

Maj 24, 2017


28 Prill, 2017

Ilir Meta President i Republikës

Ilir Meta është zgjedhur presidenti i ri i Republikës së Shqipërisë, në raundin e katërt të votimit të mbajtur pasditen e kësaj të premteje në Parlament. Meta ka marrë 87 vota pro dhe 2 kundër, edhe pse për zgjedhjen e ... Lexo »

Prill 28, 2017