Lajme

12 Prill, 2017

Basha: Vettingu, projekt mafioz

Lulzim Basha i ka akuzuar disa herë diplomatët e huaj për përkrahje të pozicionit Kryeministrit Rama për reformën në drejtësi, por asnjëherë më parë nuk kishte folur si këtë të mërkurë në çadrën e protestës për çështjen e vettingut. “Edi ... Lexo »

Prill 12, 2017


4 Prill, 2017

Ndalohet në Itali, Ballist Morina

Ismail Morina i njohur me emrin Ballist Morina ka rënë sërish në pranga dhe është lënë i lirë brenda pak orësh. Por këtë herë jo në Shqipëri, por në Itali. Ndalimi i Morinës erdhi pasi tentoi të përdorte një dron ... Lexo »

Prill 04, 2017


4 Prill, 2017

I jepet lamtumira këngëtarit Françesk Radi

Në hollin e Radio Televizionit Shqiptar u mbajtën homazhet në nder të kujtimit të këngëtarit Françesk Radi. Miq, kolegë, familjarë, e shumë qytetarë i dhanë sot lamtumirën e fundit kantautorit të njohur shqiptar Françesk Radi, i cili humbi jetën pasditen ... Lexo »

Prill 04, 2017
29 Mars, 2017

Digjet stadiumi i klubit të njohur të futbollit

Stadium i klubit të njohur kinez Shanghai Shenhua mëngjsin e së martës është përfshirë nga zjarri. Fatmirësisht mediat lokale nuk raportojnë për viktima pasi stadiumin e Hongkout ishte i përfshirë nga flakët e shumta. Zjarri është raportuar të ketë ndodhur rreth ... Lexo »

Mars 29, 2017