Lajme Serioze

Lajme Serioze


22 Maj, 2017

Ndërron jetë Nicky Hayden

Pas 5 ditësh në gjendje kome në spitalin Bufalini të Çezenës ka ndërruar jetë motoçiklisti i Superbike Nicky Hayden. Ish-kampioni i botës në MotoGP, Hayden, u përplas mesditën e 17 majit nga një makinë e tipit Peugeot, teksa ishte duke ... Lexo »

Maj 22, 201718 Maj, 2017

Kopertina e re e Time befason lexuesit

Revista Time ka nxjerrë sot një kopertinë mbi presidencën e Trump që ka tërhequr vëmendje, duke paraqitur Shtëpinë e Bardhë të pushtuar nga kupolat ruse të Kremlinit. Kopertina e re vjen në një kohë kritikash kundër marrëdhënieve të administratës Trump ... Lexo »

Maj 18, 2017


13 Maj, 2017

Sulmet kibernetike bllokojnë 99 shtete

99 shtete të ndryshme të botës janë bërë pre e një sulmi kibernetikë. Spitalet, kompanitë e mëdha dhe zyrat e administratave në mbarë globin u goditën nga një sulm masiv kibernetikë që merr nën kontroll kompjuterët, derisa të paguhet ... Lexo »

Maj 13, 2017