Lajme Serioze

Lajme Serioze

26 Maj, 2017

Ndërron jetë deputeti Gjovalin Kadeli

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Gjovalin Kadeli, ka ndërruar jetë në një spital në Itali, ku ishte dërguar për t’u mjekuar prej pak kohësh. Shkak për vdekjen e tij është bërë sëmundja e pankreasit akut, nga e cila ai ... Lexo »

Maj 26, 2017


26 Maj, 2017

Ndahet nga jeta stilistja Laura Biagiotti

Stilistja e famshme italiane, Laura Biagiotti, është ndarë nga jeta në moshën 73-vjeçare pas një ataku kardiak që i dëmtoi rëndë edhe trurin. Ajo u shtrua me urgjencë në një spital të Romës, mbrëmjen e së mërkurës, ku edhe u ... Lexo »

Maj 26, 201724 Maj, 2017

Messit i konfirmohet dënimi për evazion

Gjykata Supreme konfirmon dënimin me 21 muaj burg të Gjykatës së Barcelonës për Lionel Messin, për evazionin fiskal prej 4.1 milionë eurosh, duke refuzuar apelin e bërë nga futbollisti. Ajo që ndryshoi kjo gjykatë ishte vendimi për babain e yllit ... Lexo »

Maj 24, 2017


24 Maj, 2017

Tërmet i fuqishëm në gjysmën e Shqipërisë

Lëkundje të forta tërmeti janë regjistruar mesditën e sotme në Bulqizë, vala e të cilave është ndierë në Tiranë dhe në disa qytete të tjera në veri të Shqipërisë. Sipas Departamentit të Sizmiologjisë, lëkundjet kanë qenë të magnitudës 4.4 dhe ... Lexo »

Maj 24, 2017