Kuriozitete


14 Mars, 2017

700 dollarë për një përkëdhelje!

Ndërsa shumica e njerëzve e kalojnë ditën e hënë në punë duke biseduar me kolegët e tyre se si e kaluan në fundjavë, eskorta Lana Jade kontrollon axhendën se cilët klientë do të takojë gjatë javës. 28-vjeçarja nga Sidnej i ... Lexo »

Mars 14, 201710 Mars, 2017

Kryegjyqtarja shkon në punë me bigudina

Kryetarja e Gjykatës Kushtetuese në Korenë e Jugut, Lee Jung-mi ka shkuar në punë me bigudina. Jung-mi ka lexuar vendimin e fajësimit që rrëzoi presidentin Park Geun-hye, ka shkuar këtë mëngjes në Gjykatë, tre orë para vendimit publik të transmetuar ... Lexo »

Mars 10, 2017


10 Mars, 2017

Zbulohet statuja e “Faraonit të Madh”

Një grup arkeologësh zbuluan në një zonë periferike dhe të varfër të Kajros një statujë gjigante, të cilën ministri i Antikiteteve e cilësoi si zbulimi më i madh i bërë ndonjëherë. Zbulimi është bërë në zonën e njohur në antikitet ... Lexo »

Mars 10, 2017


7 Mars, 2017

Iphone 8 do të njohë fytyrat tona?

Kompania gjigande e celularëve Apple pritet të lançojë iPhone 8 dhe 8 Plus. Javët e fundit kanë qarkulluar disa spekulime të ndryshme të cilat supozonin se celularët e rinj do të vijnë me mundësi të njohjes së tipareve të ftyrës, ... Lexo »

Mars 07, 2017


6 Mars, 2017

Studimi amerikan: Mediat sociale stimulojnë vetminë

Mediat sociale si “Twitter”, “Facebook” apo “Pinterest”, po bëjnë që gjithnjë e më shumë njerëzit të ndjehen të vetmuar. Sipas psikologëve amerikanë, që kanë hartuar një raport mbi këtë temë, më shumë se dy orë qëndrimi në mediat sociale në ... Lexo »

Mars 06, 20174 Mars, 2017

Dior “fanatik” i ngjyrës blu

Shtëpia franceze e modës, Christian Dior, sugjeron që garderobat e femrave, dimrin e ardhshëm, të mbushen me blu. Kjo pasi drejtoresha artistike Maria Grazia Chiuri, ka përzgjedhur një nga ngjyrat e preferuara të stilistit themelues të markës luksoze për koleksionin ... Lexo »

Mars 04, 2017