Kuriozitete

16 Tetor, 2016

Vjeshta dhe si të mbrohemi ndaj saj.

Edhe pse ndodhemi në stinën e vjeshtës, shumë prej nesh nuk e kanë pritur buzagazi këtë stinë. Shumë ndihen të lodhur, të tjerë në depresion e disa të tjerë akoma sëmuren në mënyrë të pashpjegueshme dhe të përsëritur. Atëherë, ... Lexo »

Tetor 16, 201614 Tetor, 2016

Pse nuk duhet ti përdorim kunjat e veshëve

Dylli i veshëve, shpesh herë bëhet i besdishëm për shumë persona, dhe shumë prej nesh përdorin kunjat e veshëve, por kjo nuk rekomandohet. Dylli i veshëve jo vetëm mbron nga pluhuri dhe papastërtitë qe mos te depërtojnë në daullen ... Lexo »

Tetor 14, 201613 Tetor, 2016

Vaj I farës së zezë, faraoni I florinjtë

Vaj i Farës së Zezë , thesar i Omega-3 dhe Omega-6.I njohur si " Faraoni i florinjtë",vajii fares së zezë përmban sasi të lartë të acideve yndyrore sidomos atij linoleik (omega-6). Përveç kësaj, ai përmban substancën antibakteriale thymoquinone, të ... Lexo »

Tetor 13, 2016

11 Tetor, 2016

Smothie me frutat e stinës

Smothie me frutat e stinës    https://www.youtube.com/watch?v=ZL5SMkIw1Ck Gjithëkush nga ne mund të gjej në shtëpinë e tyre fruta si: kumbula ,fiq,rrush etj... Këto fruta janë ideale për vaktin e pasdites për të furnizuar trupin me vitamina ,minerale dhe një doze antioksidantesh. Përfitimi ... Lexo »

Tetor 11, 2016


11 Tetor, 2016

Maska fytyre në kushtet e shtëpisë

Maska fytyre në kushtet e shtëpisë E  kush mund t'i rezistojë një fytyre të bardhë, të pastër dhe pa njolla, e për më tepër pa shpenzime. Më poshtë do t'iu propozojmë një listë të maskave të fytyrës, të bëra në ... Lexo »

Tetor 11, 2016