Kuriozitete
18 Prill, 2017

Koreja e Veriut lejon vetëm 15 modele flokësh

Deklaratat e forta të Presidentit amerikan kundër Koresë së Veriut e ka kthyer vëmendjen së tepërmi në shtetin që është nën drejtimin e diktatorit Kim Jong un. Dhe nga ato çfarë raportohet në mediat ndërkombëtare, në Korenë e Veriut, ashtu ... Lexo »

Prill 18, 2017


18 Prill, 2017

Njihuni me njeriun më të vjetër në botë

Pasi Emma Morano, 117-vjeçarja italiane ndërroi jetë disa ditë më parë, tashmë është një xhamajkane që e mban këtë stafetë. Ajo quhet Violet Brown, në një intervistë të dhënë për një media vendase në 2010, tha se sekreti i saj ... Lexo »

Prill 18, 2017