Filma


Një film biografik rreth Marie Curie

“Amazon” njoftoi se do të bashkëpunojë me “Studiocanal” për të realizuar filmin “Radioactive”. Projekti ka si protagoniste aktoren Rosamund Pike, në rolin e fitueses së çmimit “Nobel” Marie Curie. Në film do të tregohet historia e dashurisë me Pierre ... Lexo »

Shkurt 20, 2018


19 Shkurt, 2018

Jeta e piktorit Caravaggio në një film

“Sky” ka realizuar një film biografik rreth një nga artistët më kontrovers në të gjithë botën, piktorit Michelangelo Merisi, emri i artit Caravaggio. Filmi titullohet “Caravaggio – L’Anima e il Sangue” dhe do të jetë një udhëtim emocionues nëpër ... Lexo »

Shkurt 19, 2018


5 Shkurt, 2018

Del traileri elektrizues i “Skyscraper”

Publikohet traileri i “Skyscraper”, filmit më të ri aksion të yllit Dwayne Johnson. The Rock do të interpretojë Will Ford, një veteran dhe një ish-agjent i FBI-së që punon në personelin e sigurisë të disa grataçelave të rëndësishme. Në ... Lexo »

Shkurt 05, 201829 Janar, 2018

Publikohet traileri i “Deep Blue Sea 2”

Më në fund erdhi traileri i parë i “Deep Blue Sea 2”. Filmi përqendrohet tek specialistja e peshkaqenëve Dr. Misty Calhoun, e ftuar për t’u konsultuar në një projekt të fshehtë të drejtuar nga miliarderi farmaceutik Carl Durant. Ajo ... Lexo »

Janar 29, 2018