Citybizz

citybizz

13 Maj, 2016

BBC: Eneda, vokal prej dive!

Komentet pas performancës së Eneda Tarifës ishin nga më të shumtat, por pavarësisht rezultatit final, mbizotëruan ato pozitivet. Televizioni italian Rai ka shkruar: "Elegancë dhe skenografi e shkëlqyer ajo e Eneda Tarifës në Eurovision." Gjithashtu vlen të përmendet komenti ... Lexo »

Maj 13, 201613 Maj, 2016

Dëgjoni këngën zyrtare të 'Euro 2016' (audio)

Kur po afrohet Kampionati Evropian, i cili do të mbahet në Francë, përgatitjet siç duket janë në përfundim e sipër. UEFA sot ka publikuar këngën zyrtare për Euro 2016. Kënga është krijuar nga DJ francez, David Guetta dhe Zara Larsson. “This One’s ... Lexo »

Maj 13, 2016
13 Maj, 2016

Një lajm i mirë për fansat e Spice Girls

Ky vit shënon 20-vjetorin e krijimit e një prej grupeve më të adhuruar të viteve ‘90, “Spice Girls”. Gjatë javëve të fundit përflitej pa fund në media për një ribashim të mundshëm të vajzave për të festuar 20-vjetorin e krijimit ... Lexo »

Maj 13, 201613 Maj, 2016

Vdes banorja më e vjetër e botës

Banorja më e vjetër në botë, Susannah Mushatt Jones, shtetase amerikane, ka ndërruar jetë në moshën 116 vjeçare Informacioni është konfirmuar nga eksperti i qendrës për hulumtime gerontologjike, Robert Yount, sipas të cilit, Jones ka ndërruar jetë në azilin për ... Lexo »

Maj 13, 2016