Citybizz

citybizz


15 June, 2020

Kanye dhe Kim së shpejti “rivalë”

Kanye West është frymëzuar nga gruaja e tij, Kim Kardashian dhe motra e saj Kylie Jenner, të cilat kanë qenë jashtëzakonisht të suksesshme me linjën e tyre të produkteve të bukurisë, për të nisur një linjë të produkteve ... Lexo »

June 15, 2020


15 June, 2020

Avatar II do të dalë në vitin 2021

Regjisori i famshëm James Cameron kërkon të rifillojë sa më parë punën për të sjellë në ekran vazhdimin e një filmi mjaft të dashur për publikun. Megjithë pandeminë, “Avatar 2” duket se do ta respektojë afatin për të mbërritur ... Lexo »

June 15, 202015 June, 2020

Sia ngatërroi Nicki Minaj me Cardi B

Këngëtarja e njohur, Sia, ka kërkuar falje publike për artistet Nicki Minaj dhe Cardi B. Një gjë e tillë ka ndodhur për shkak të një përgjigje që Sia e kishte bërë ndaj një fansi, i cili e kishte pyetur nëse ... Lexo »

June 15, 2020


15 June, 2020

Kur Monica nuk i rezistonte dot Leos

Monica Bellucci, njihet si ikona e bukurisë femërore. Ajo është një prej grave më të bukura në botë, “titull” që vazhdon ta mbajë edhe sot, pavarësisht viteve që ka mbi supe. Mediat së fundmi kanë publikuar një foto të saj ... Lexo »

June 15, 2020

15 June, 2020

Ndahet nga jeta shkrimtari Moikom Zeqo

Akademiku, studiuesi dhe shkrimtari i mirënjohur, Moikom Zeqo është ndarë sot nga jeta në moshën 71-vjeçare pas sëmundje të rëndë. Moikom Zeqo lindi më 3 qershor 1949 në qytetin e Durrësit. Pasi mbaroi studimet në Universitetin e Tiranës më 1971 ... Lexo »

June 15, 2020