July 2020


1 July, 2020

“Aman” doli dhe është një hit i garantuar!

Dafina Zeqiri, Ledri Vula dhe Lumi B lançuan këngën që kishin paralajmëruar prej disa ditësh. “Aman” është tani në youtube dhe bëni mirë t’i hidhni një sy! Videoklipi me motive tropikale të jep një tjetër energji dhe Dafina mori të gjithë ... Lexo »

July 01, 2020


1 July, 2020

Sia zbulon se është bërë gjyshe!

Këngëtarja e famshme australiane, Sia, është bërë gjyshe për herë të parë në moshën 44-vjeçare. Autorja e hitit “Chandelier” birësoi dy djem të rritur në 2019 dhe zbuloi në një intervistë me Zane Lowe në Apple Music këtë javë se ... Lexo »

July 01, 20201 July, 2020

Nesër të gjithë në Farkë për ‘Bio Fest’

Nesër të gjithë në drejtë fshatit, për të festuar me ‘Biofestë në Farkë’ nga ora 18:00. Pasi “Biofest 2019” rezuloi një sukses i vërtetë në Shëngjergj, Bashkia e Tiranës, ka menduar të na zhvendosi në një fshat tjetër piktoresk siç ... Lexo »

July 01, 2020


1 July, 2020

Dr.Dre dhe Nicole po divorcohen

Reperi dhe tekstshkruesi i njohur amerikan, Dr.Dre dhe bashkëshortja e tij, Nicole Young, duket se përfundimisht i kanë ndarë rrugët. Siç u raportua fillimisht nga TMZ e më pas nga People, Young ka paraqitur dokumentet për divorc të hënën në ... Lexo »

July 01, 20201 July, 2020

Vajza e Kadaresë merr postin e lartë në OKB

Shqipëria është zgjedhur për rolin e zv/Presidentit për Sesionin e 75-të të Asamblesë së Përgjithshme në Organizatën e Kombeve të Bashkuara (OKB). Këtë pozicion e merr ambasadorja e Shqipërisë në OKB, Besiana Kadare, e cila është vajza e shkrimtarit Ismail ... Lexo »

July 01, 2020


1 July, 2020

Kitaristi i Maroon 5, arrestohet për dhunë

Kitaristi i grupit të këngëtarit Maroon 5, Mickey Madden është arrestuar për dhunë në familje. 41-vjeçari nuk është i martuar, ndërsa identiteti i viktimës nuk është bërë i ditur. Një nga përfaqësuesit i Maroon 5 tha: Jemi thellësisht të dëshpëruar nga ... Lexo »

July 01, 2020


1 July, 2020

Si mendoni për një duet Dua-Madonna?

Në një intervistë për “Music Week”, menaxheri i Dua Lipës, Ben Mawson, teksa foli për albumin e fundit të yllit muzikor “Future Nostalgia”, ai shtoi se ishte ndikuar shumë nga “Confessions on a Dancefloor” nga Madonna, e se të ... Lexo »

July 01, 2020