August 2019

31 August, 2019

Zbuloni qytetin ku do mbahet Eurovision 2020

Festivalin europian Eurovision 2019 e fitoi Hollanda që u përfaqësua nga Duncan Laurence me këngën “Arcade”. Për këtë arsye, Eurovision 2020 do të mbahet në qytetin Roterdam. Gjysmëfinalet do të mbahen më 12 dhe 14 maj, ndërsa finalja e madhe ... Lexo »

August 31, 2019


31 August, 2019

Dua Lipa proteston kundër Brexit

Dua Lipa është nga këngëtaret mjaft të dashura shqiptare që ka bërë karrierën e saj në SHBA. Ajo, nuk është e njohur vetëm si një artiste e suksesshme, por edhe për opinionet e saj lidhur me politikën. Gjatë një interviste ... Lexo »

August 31, 2019
30 August, 2019

Brad Pitt: “Ad Astra”, filmi më sfidues

Në edicionin e 76 të Festivalit të Filmit në Venecia, ishte dita e yjeve hollivudiane. Protagonistë ishin Brad Pitt dhe Scarlett Johansson, të pritur nga fansa që i prisnin prej orësh, pavarësisht të nxehtit. Plot buzëqeshje dhe dukshëm i kënaqur, ... Lexo »

August 30, 2019