December 2018

31 December, 2018

Viti i Ri nis xhiron e globit

Viti i Ri 2019 ka trokitur në së pari Zelandën e Re, me një spektakël të jashtëzakonshëm fishekzjarresh në Auckland. Spektakle të të njëjtit nivel vijojnë me Australinë, më pas me vendet e Azisë për të mbërritur në mesnatë në ... Lexo »

December 31, 2018

31 December, 2018

Vit i ri, teknologji e re! Nis era 8K

Edicioni i “CES 2019” në Las Vegas, që pritet të zhvillohet më 8-12 janar, do të ketë dhe debutimin e “8K Association”, konsorciumi i parë dedikuar promovimit të teknologjisë 8K (rezolucioni 7680 x 4320 piksel). Bëhet fjalë për një ... Lexo »

December 31, 201831 December, 2018

Shuhet aktorja e njohur

Dame June Whitfield, e cila luajti në “Terry”, “June” dhe “Absolutely Fabulous”, ka ndërruar jetë në moshën 93-vjeçare. Aktorja e njohur po ashtu është shfaqur edhe në katër filma të “Carry On Film”, në serialin popullor “Last of the Summer ... Lexo »

December 31, 2018