Gusht 201815 Gusht, 2018

Donald Trump paditet për shpërdorim uji

Prokurori i Përgjithshëm i Ilinoisit ka paditur “Trump International Hotel & Tower” të Çikagos për thyerjen e ligjeve mjedisore. Padia e Lisa Madigan thotë se kjo pronë merr miliona litra ujë nga Lumi i Çikagos pa lejet e nevojshme. Për ... Lexo »

Gusht 15, 201815 Gusht, 2018

Jay Z dhe Beyonce, koncert kushtuar Aretha Franklin

Ditën e kaluar u lajmërua se këngëtarja legjendare e muzikës soul, Aretha Franklin është në një gjendje të rënduar shëndetësore, për shkak të sëmundjes së kancerit. Personazhet e famshëm nuk kanë ngurruar ta mbështesin 76-vjeçaren si edhe familjen e saj, ... Lexo »

Gusht 15, 2018