Korrik 2018

4 Korrik, 2018

“Illyricvm”, filmi për ilirët

Një film të ri do të mund ta shohim gjatë vitit të ardhshëm në ekranet e mëdha të kinemave shqiptare. Lajmi e dha aktori Fatmir Spahiu, i njohur si “Oki” i serialit “Kafeneja Jonë”. Ai, përmes një mesazhi në llogarinë personale ... Lexo »

Korrik 04, 2018
4 Korrik, 2018

Rita Ora ngre temperaturat në Francë

Këngëtarja me origjinë shqiptare ka marrë pak kohë nga koncertet për të shkuar me pushime me prindërit e saj në Francë. Ylli i muzikës duke mahnitëse e veshur me rroba banje sportive. Këngëtarja ka ngritur temperaturat me trupin e saj mahnitës. 27-vjeçarja, ... Lexo »

Korrik 04, 2018


3 Korrik, 2018

Butrint Imeri vjen me një klip ekzotik

Butrint Imeraj ka ardhur me një projekt të ri muzikor. Ai e ka publikuar këngën sot, e cila është një ditë e vecantë për të pasi mbush 21 vjeç. “Alea”, titullohet kënga e re e artistit të talentuar dhe pritet ... Lexo »

Korrik 03, 2018
3 Korrik, 2018

Gjermania konfirmon Joachim Löw në pankinë

Gjermania nuk do të pësojë ndryshime të mëdha, pavarësisht eliminimit që në fazën e grupeve të Botërorit të Rusisë. Trajneri Joachim Löw do të qëndrojë në pankinën e skuadrës 4 herë kampione të botës, edhe pse pas ndeshjes me Korenë ... Lexo »

Korrik 03, 2018


3 Korrik, 2018

Një Nobel alternativ për Letërsinë

Pasi Akademia suedeze i anuloi planet e dhënies së Nobelit të Letërsisë këtë vit, një grup figurash të njohura në vend janë mbledhur bashkë për të krijuar një version alternativ të ceremonisë së çmimeve prestigjioze, në shenjë proteste ndaj ... Lexo »

Korrik 03, 2018