Korrik 2018

17 Korrik, 2018

Malia Obama në publik me të dashurin

Vajza e madhe e ish-Presidentit Barack Obama nuk ka përjetuar një adoleshencë normale, pasi deri pak kohë më parë jeta e saj kontrollohej në çdo moment, kjo për shkak të detyrës së babait të saj. Çdo lëvizje e saj duhej ... Lexo »

Korrik 17, 2018


17 Korrik, 2018

Lamtumira e fundit për Fadil Hasën

U zhvilluan paraditen e së martës homazhet për Fadil Hasën, në hollin e teatrit “Aleksandër Moisiu” të Durrësit, aty ku aktori kaloi pjesën më të madhe të jetës artistike, duke përcjelle përmes batutave plot humor realitetin dhe problemet e ... Lexo »

Korrik 17, 2018


17 Korrik, 2018

George Clooney, më i pasuri i “showbiz”-it

George Clooney di si të bëjë histori në botën e “showbiz”-it dhe të mbetet sërish në krye. 57-vjeçari është renditur nga revista “Forbes” si aktori me fitimet më të mëdha brenda një viti. Për periudhën qershor 2017-qershor 2018, aktori Clooney ... Lexo »

Korrik 17, 201817 Korrik, 2018

Rita Ora përballet me Dua Lipën në VMA

Dy këngëtaret shqiptare Dua Lipa dhe Rita Ora kanë pushtuar tregun muzikor ndërkombëtar. Por yjet e muzikës thuhet se nuk kanë raporte miqësie me njëra-tjetrën. Por është eventi i VMA që ka vendosur përballë dy këngëtaret. Ato janë nominuar në kategorinë 'Best ... Lexo »

Korrik 17, 2018