Maj 201815 Maj, 2018

Shuhet në moshën 87-vjeçare Tom Wolfe

Tom Wolfe, gazetar dhe autor i librave “bestseller” si “The Electric Kool-Aid Acid Test” dhe “Bonfire of the Vanities” ka ndërruar jetë në moshën 87-vjeçare. Ai ka mbyllur sytë në një spital në Manhattan të Nju Jorkut gjatë së hënës, ... Lexo »

Maj 15, 2018


15 Maj, 2018

Zvicra me një tjetër shqiptar në Botëror

Pas Xhakës, Shaqirit, Behramit, Xhemailit dhe Mehmetit, një tjetër shqiptar mund të jetë në radhët e skuadrës kombëtare të Zvricrës për në finalet e Kupës së Botës, Rusi 2018. Trajneri Petkoviç pritet që këtë të javë të zbulojë listën paraprake ... Lexo »

Maj 15, 201815 Maj, 2018

Butrint Imeri sjell klipin e ri “Ma Chérie”

Butrint Imeri ka sjellë projektin më të ri muzikor për tregun shqiptar. “Ma Cherie”, titullohet kënga e re, të cilën e ka shoqëruar edhe me një videoklip. Klipi është shumë i veçantë dhe sjell një atmosferë verore, ndërsa është xhiruar në ... Lexo »

Maj 15, 2018