Maj 2018


19 Maj, 2018

Nis dasma e vitit, martohet Princ Harry

Të ftuarit në dasmën mbretërore kanë nisur të mblidhen. Ceremonia martesore e çiftit Princ Harry dhe Meghan Markle do të mbahet në orën 13:00 në ‘Kështjellën Windsor’. Ndiqni momente të ceremonisë në linkun më poshtë. https://www.facebook.com/cnninternational/videos/10158356565241509/

Maj 19, 2018


19 Maj, 2018

Alec Baldwin bëhet baba për herë të pestë

Aktori 60-vjeçar Alec Baldwin dhe bashkëshortja 36-vjeçare, Hilaria, u bënë prindërit për herë të katërt. Erdhi në jetë një djalë, emri i të cilit nuk bëhet ende i ditur. Aktori dhe bukuroshja janë martuar para gjashtë vjetëve dhe tashmë kanë ... Lexo »

Maj 19, 2018
18 Maj, 2018

Modelja pëson aksident automobilistik në Cannes

Modelja e famshme Kendall Jenner raportohet se është përfshirë në një aksident automobilistik gjatë një eventi mode të organizuar nga Naomi Campbell. Bukuroshja, edhe pse fatmirësisht nuk pati asnjë dëmtim, nuk arriti dot të parakalonte në tapetin e kuq ku ... Lexo »

Maj 18, 201818 Maj, 2018

“The Weeknd”, Lider i Gjeneratës së Re

Revista prestigjioze ”Time” ka listuar Liderët e Gjeneratës së Re. Revista “Time”, si çdo herë bën parashikimet për ata që do të jenë bartës të së ardhmes në muzikë, sport, kulturë dhe fusha të tjera. Në listë janë 10 personazhe nga ... Lexo »

Maj 18, 2018