May 201831 May, 2018

Dorëhiqet Zinedine Zidane

Zinedin Zidan njoftoi një konferencë shtypi surprizë për të zyrtarizuar largimin e tij nga Reali i Madridit, një rrufe në qiell të hapur për tifozët e skuadrës së rikonfirmuar kampione e Europës. Tekniku francez rrëfeu vendimin e pakthyeshëm në qendrën ... Lexo »

May 31, 2018
31 May, 2018

Eneda Tarifa dhe Leonora Jakupi në Turkvizyon 2018

Eneda Tarifa do të përfaqësojë Shqipërinë në Turkvizyon 2018. Eneda bëhet këngëtarja e parë, që përfaqëson një shtet në Eurovision Song Contest dhe në Turkvizion. Ndërsa këngëtarja Leonora Jakupi do të përfaqësojë Kosovën! Paçi fat vajza, mezi po presim t’ju shikojmë! E

May 31, 2018