Tetor 2017


20 Tetor, 2017

Shuhet ylli i klasikëve francezë

Danielle Darrieux, një prej yjeve më të njohura të filmit francez, ndërroi jetë në moshën 100-vjeçare. Ylli i klasikëve të viteve ’50, “La Ronde”, “The Earrings of Madame de…” dhe “Mayerling”, më vonë në karrierën e saj do të ... Lexo »

Tetor 20, 2017
20 Tetor, 2017

Si është një ditë me Era Istrefin

Këngëtarja Era Istrefi është tashmë një emër i njohur në muzikën ndërkombëtare. Bashkëpunimi i saj i fundit me reperin maroken French Montana “No I love Yous” rezultoi i suksesshëm, i shikuar e i pëlqyer. Era nuk ndalet, çdo ditë ... Lexo »

Tetor 20, 201720 Tetor, 2017

Weinsten “ngacmoi” edhe gruan e Tarantinos

“Dija mjaftueshëm për të bërë më shumë nga çfarë bëra”. Në një intervistë për “New York Times”, regjisori Quentin Tarantino reagon mbi skandalin që ka përfshirë producentin Harvey Weinstein dhe pranon se informacionet që kishte në dispozicion ishin më ... Lexo »

Tetor 20, 201720 Tetor, 2017

Rita Ora publikon këngën “Anywhere”

Sukseset e këngëtares shqiptare me famë botërore, Rita Ora nuk kanë të ndalur. Pas një pauze me projekte muzikore, Rita është kthyer fuqishëm për të gjithë fansat e saj. Në orët e para të mëngjesit, Rita ka treguar për fansat e ... Lexo »

Tetor 20, 2017