2017

22 Qershor, 2017

“Home” merr çmimin “Golden Lion”

Filmi kosovaro-britanik “Home”, që ka fituar edhe çmimin BAFTA para pak kohësh, u vlerësua edhe me “Golden Lion”, në Festivalin Ndërkombëtar të Kreativitetit “Cannes Lions” 2017. Filmi “Home”, me skenar dhe regji të Daniel Mulloy, trajton vuajtjet e refugjatëve dhe ... Lexo »

Qershor 22, 201722 Qershor, 2017

Gati 56 emoji-t e reja

Në arsenalin e emoji dhe vizatimeve që janë bashkangjitur tastierave virtuale do të hyjnë me 56 emoji të reja. Konsorciumi Unicode, i cili merret me standardizimin e pitogrameve që të jenë të dukshëm në çdo pajisje me çdo lloj sistemi ... Lexo »

Qershor 22, 2017
22 Qershor, 2017

Drake në lidhje me Bella Hadid?!

Drake shpesh herë bëhet qendra e thashethemeve kur bëhet fjalë për jetën e tij private dhe së fundmi ai ka pushtuar sërish kryeartikujt e mediave rozë. Këngëtari i “More Life” përflitet se është një një lidhje me supermodelen Bella Hadid ... Lexo »

Qershor 22, 2017