October 201531 October, 2015

Rihanna nudo në klipin e ri

Rihanna është shfaqur nudo në skenat e reja për kripin e ri, mirëpo ajo ka fshirë disa nga skenat të cilat përmbanin tortura në klip, shkruan Mirror. Kengetarja nuk është nga ato që turpërohet për skenat nudo në publik. ... Lexo »

October 31, 2015


31 October, 2015

Rama: Informaliteti, shkaku kryesor i ekonomisë

Kryeministri Edi Rama deklaroi se nuk mund të kundërshtohet aksioni i ndërmarrë nga qeveria kundër informalitetit dhe evazionit fiskal me flamurin e mbrojtjes së të varfërve.Në fjalën e mbajtur në takimin me strukturat tatimore dhe biznesin me temë “Beteja ... Lexo »

October 31, 2015
31 October, 2015

Shehaj: Luftë korrupsionit të tatimorëve

Gjatë takimit për bilancin e luftës kundër informalitetit, Drejtoresha e Tatimeve Briseida Shehaj deklaroi se nga data 2 nëntor do të fillojë trajnimi i biznesit të vogël për të zbatuar ligjet fiskale. “Kjo qasje do të largojë familjaritetin dhe ... Lexo »

October 31, 201531 October, 2015

Ribery pranë rikthimit, nis stërvitjen me topin

Lajme të mira për tifozët e Bayernit pas barazimit zhgënjyes që regjistroi skuadra e Pep Guardiolas përballë Frankfurtit. Franck Ribery është shumë pranë riaftësimit pas dëmtimit që pësoi Marsin e kaluar. Rikthimi i Riberisë në fushë u parashikua fillimisht ... Lexo »

October 31, 2015